Inspirerende Running Lean workshop bij UtrechtInc



Op vrijdag 4 november organiseerde The Dutch Lean Startup Circle en UtrechtInc voor startups de workshop Running Lean, met als spreker de Amerikaanse expert Ash Maurya. Meer dan 40 ondernemers hadden zich hiervoor aangemeld en kwamen bij UtrechtInc bijeen.

Op zoek naar antwoorden
Hoe zorg je als startup dat jouw product succesvol door de markt wordt ontvangen? Wacht je met het in de markt brengen tot je product helemaal af is? Of ben je dan te laat? Met deze en vele andere vragen in het achterhoofd namen de ondernemers deel aan de workshop Running Lean.

Get out and start learning!
Running Lean deskundige Ash Maurya nam de hele collegezaal mee in zijn verhaal over het vergroten van de kans op succes en het tegelijkertijd minimaliseren van verspilde tijd, moeite en geld. Meerdere wegen leiden naar Rome. Maar bij een productlancering is het juist de uitdaging te kiezen voor de meest effectieve weg naar succes. Het betrekken van (potentiële) klanten ligt daarbij ten grondslag. Ash Maurya verklaarde in de workshop wat de voordelen daarvan zijn en hoe je dat goed kan doen.

Ook legde hij uit dat het proces van running lean start met een helder business model. Hiervoor gebruikt Ash Maurya het business model canvas van Alexander Osterwalder, welke Ash Maurya heeft aangepast op 4 punten.

Vervolgens is het belangrijk om dit model buiten te testen en risico’s te identificeren. “Get out and start learning!”, raadde hij daarom aan. Hij wees daarbij op pre-testing middels mockups, screenshots, demo’s en betaversies. Door het testen van je product bij de klant weet je waar de behoefte ligt. Door daar verder op in te spelen, lanceer je uiteindelijk als ondernemer een product waar vraag naar is.

Aan de slag
Na deze interactieve presentatie gingen de ondernemers zelf aan de slag. Op basis van het door Ash Maurya aangepaste businessmodel wierpen zij een kritische blik op hun eigen onderneming. Met alle zojuist verkregen theorieën erg interessant en verhelderend! Daarbij konden de ondernemers met vragen meteen terecht bij Ash Maurya, die hen ook zijn boek Running Lean cadeau deed.

Enthousiaste reacties
Tijdens de borrel achteraf wisselden de ondernemers enthousiast hun ideeën over Running Lean. “Ik vond het een goede workshop met zeer praktische tips. Vooral het advies over hoe je de klant zo snel mogelijk betrekt bij je productontwikkelingsproces. Daar kan ik echt mee verder”, aldus Patrick Roozemond van Heartlive.

 
« mei 2012 »
ma di wo do vr za zo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

UtrechtInc partners